Kedi Kısırlaştırma Gerçekleri

S: Bir kedinin erkek kısırlaştırılması veya dişi kısırlaştırılma ne kadar ? Bunu karşılayamayabilirim. Ne yapsam ?

Y: Kısırlaştırma süreci yaklaşık 500 – 1000 Tl civarlarında şekilleniyor. Kedimizi evimize aldığımızda büyük bir sorumlulukta aldığımızı bilmeliyiz. Ona 3-4 paket mamalık bir sağlık yatırımı yapmak inanın hem size hemde ona ömürlük bir dizi kazanç sağlar. Kaliteli koşullarda kısırlaştırma sizi büyük bir yükten ve olası komplikasyonlardan da koruyacaktır. (örneğin: Kediniz dışarı çiftleşmek için kaçtığında başına bir kaza gelirse ameliyat olarak 3-4 paket yerine 20 paket mamalık bir bedel, belki de buna şans kalmadan ömür boyu bir vicdan azabı yaşamak bilinen bir gerçektir.

S: Kediler ameliyattan sonra kediler şişmanlamaz mı?

C: Sağlıklı bir kilo porsiyon kontrolüne ve egzersize geri döner. Kedilerin içeride tutulmasını öneriyorum, bu yüzden kedinizi mutlu edecek yeterli çevresel zenginliğe sahip olmalısınız. Birtakım oyun platformları ve aktivite gereçleri evinizde olmalı bunları sağlamalısınız. Saklanabilecekleri ve oynayabilecekleri yerler sağlayınız. Ancak yiyecek porsiyon kontrolü ve diet mama ana şeydir. Kedinizi serbest bol kepçe beslemeyin.

S: Sokağa giren çıkan erkek kedimi onu ​​kısırlaştırmasam dışarıya çiş yapsada olur ?

C: Serbest dolaşım yapan kedilere sahip olmanızı önermiyoruz. Kısırlaşmamış erkekler de kedi lösemisi FeLV ve Fıv (kedi immün yetmezlik virüsü) için daha fazla risk altındadır . Bunun nedeni kavga etmeleri ve derin ısırık yaraları bu hastalıkların bulaşmasında ana faktördür.

S: Kedim evimin her yerine idrar püskürtüyor. Onu kısırlaştırsam, durur mu? Kısırlaştırdım yinede idrar yapıyor.

C: Olabileceğinden daha fazla. Bu hormonal ilaçlama dürtüsünü kesinlikle ortadan kaldıracak. Erken kısırlaştırmak, bu dürtüyü tamamen önlemek için en iyi seçeneğinizdir. Eğer hala püskürtme yapan kısırlaştırılmış bir kediniz varsa, veterinerinize danışmalısınız. Bunun yanı sıra davranışsal bir konu olabilir veya bir sağlık problemi olabilir.

S: Kedimi kısırlaştırmak gelecekteki hastalıkları önler mi?

C: Kedi kısrlaştırma ne kadar can sıkıcı bir durum gibi gözüksede, ileride avantajları büyüktür. Meme tümor görülme sıklığı daha düşük olacaktır . Pek çok ameliyatsız kediyi kliniğimize, (uterusun bir enfeksiyonu olan) piyometra ile yaşamlarını tehdit eden bir hastalık olarak görüyoruz. Kedi kısırlaştırma fiyatları bu hastalıklara oranla çok daha makuldür

Erkek kediler için testis hastalıklarını, kadınlarda ise rahim hastalıkları riskini ortadan kaldırırsınız. Genellikle, kısırlaştırılmış evcil hayvan daha uzun, daha mutlu hayatlar yaşar.

S: Kısırlaştırmak İstiyorum Anestezi riskin Nedir?

C: Ameliyat genel Anestezi altında yapılan bir cerrahi prosedür. Ameliyattan önce gerekli klinik muayene yapılır. Finansal olanaklar dahilinde bir kan tahlilide yapılması veteriner hekiminizin ve sizin daha bilinçli olmanızı sağlayacaktır. Bu gün Rönesans veteriner de kan tahlili ve kısırlaştırmak için özel anestezi ve ameliyat ekipmanı ile anestezi riski en az seviyededir. Anestezi şekli kedi kısrlaştırma fiyatları konusunda fark yaratabilir.

Kedi kısırlaştırma fiyatları izmir 2019, kedi kısrlaştırma ile ilgil diğer özel sorularınız için 0 532 577 60 17 den 24 saat.

Bu yazılar Rönesans Veteriner İzmir in bilgilendirme amacıyala yazdığı bir blog yazısıdır.

Sayfalar: 1 2