Pire Kontrolü ve İlaçlamalar

Pire Kontrolü ve İlaçlamalar

Köpek ve Kedilerde Pire ve Kurtulmak

Pire karmaşık ve dört aşamalı bir yaşam döngüsüne sahiptir. Evcil hayvanlarınızı onlardan kurtarmak ve geri gelmelerini önlemek istiyorsanız, Pire tasması be pire ilacı kullanmadan önce bu döngünün her aşamasına hitap etmeniz gerekir. Pirelerden kurtulma yolları arıyorsanız Bu yazımız tam size göre. Bir kez onları üzerinen yok etmek yeterli değil. Evcil hayvanınızın içinde ve çevresinde çok fazla toksik ürün olabilir çok sık ve yüksek dozda kullanmayın.

Petinizde Pire Kontrolü

Veterinerinizden temin pire ilacı ettiğiniz ilaçlar kullanılırken paket talimatlarını takip etmek önemlidir. Sadece amaçladıkları türlerde ürünler kullanın . Özellikle kediler, ilaçlara ve kimyasallara karşı çok hassastır , bu nedenle tüm etiketleri dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Veterinerinize danışmadan birden fazla ürünü aynı anda kullanmayın.

Parazitler ilaçlar ilgili talimatlara uyulduğunda bile, petiniz bu ürünlerine ters reaksiyon gösterebilir. Evcil hayvanınızın garip davrandığını veya herhangi bir cilt tahrişine maruz kaldığını fark ederseniz derhal veterinerinizi arayın.

Evcil Hayvanlar için pire ilacı Banyoları

parazit şampuanı veya “pire ilacı banyosu”, vücudunda görülebilen çok sayıda parzite sahip olan evcil hayvan için yetişkin pirelere yapılan ilk saldırıdır. Kedilerin yıkanması zor olabilir. Pire şampuanının kalıcı parazit kontrol için tasarlanmadığını fark etmek önemlidir.

Pek çok insan pireleri gördüklerinde şaşırır ve evcil hayvanın bir ilaçlı banyosuna yapılmış olması “sadece bir hafta önce” idi. Şampuanlar sadece bir gün veya daha az etkilidir. Doğru kullanıldığında hayvan üzerinde az miktarda kalıntı kimyasal bırakırlar.

Pire Tasması ve Tozları

Pire tasması iki yoldan biriyle çalışır: zehirli (pireler , kene) gaz vererek veya etkilenen hayvanın deri altı yağ tabakasına emilerek. Toksik gaz genellikle sadece başın ve boynun yakın bölgesinde etkilidir. Derialtı yağ içine emen yaka çok daha etkilidir. Kene – Pire tasmaları yetişkin pireleri için etkilidir, ancak larva için çok kullanışlı değildir.

Pire ilacı tozları ve spreyleri, pireler ve bazı ürünlerde keneler ve akarlara karşı kısa süreli koruma sağlar. Bu tozlarının ve spreylerin çoğu yalnızca yetişkin parazitler için etkilidir; Bazıları yumurtasını ve larva gelişimini engelleyerek ek bir koruması sunar.

Spot-On Pire ilacı damlaları

Damla tedavileri, hayvanın ense – omuz arasına uygulanır ve tipik olarak yaklaşık bir ay sürer. Bu tedaviler erişkin pireler için etkilidir ve bazıları larvaların pire yumurtadan çıkmasını engelleyen bileşenler içerirken, diğerleri de larva gelişimine karşı aktiftirler.

Larvalarına Karşı önlemler

Bazı Parazit ilaçları, larvaların yumurtalarından çıkmasını engelleyerek çalışır. Kediler için enjeksiyon formu uygulanabilir olarak mevcut bir versiyonu var. Hamile pireler bu ilaçlara hayvanların kanını alır ve dişiler daha sonra yumurtadan çıkamayan yumurtaları bırakır.

Bu ilaçlar yetişkin pireleri öldürmez, ancak parazitin yaşam döngüsünü kırabilir ve yetişkin pirelere yönelik tedavilerle birlikte kullanıldığında bit problemini durdurabilir.

İlaçlar birleştirildiğinde herhangi bir ters reaksiyon olmadığından emin olmak için bir seferde birden fazla pire tedavisi kullanıyorsanız veterinerinize danışın.

Eviniz ve Bahçeniz için Pire Kontrolü

  • Pireler nüfusunun sadece yüzde 10’u (özellikle yetişkinler) evcil hayvanınızın üzerinde. Yumurtaları, larva, pupa ve halı, yatak takımı ve yaşam alanlarında yaşayan az sayıda yetişkin, popülasyonunun yaklaşık yüzde 90’ını oluşturur. Bu popülasyonunun ihmal edilmesi, probleminin zamanla devam etmesini ve imkansız kılacaktır.
  • Evinizdeki ve bahçenizdeki pireleri kontrol etmek için koordineli bir savaşa ihtiyacınız olacak. İşte eklenecekler:
  • Günlük temizlik varolanları ortadan kaldırmak için çok önemlidir. Bu, yetişkinleri, yumurtaları, larvaları ve pupaları gelişmeden önce toplar (ve kurtulur). Vakum torbasının sık sık boşaltılması da önemlidir; Aksi halde, pireler yaşam alanlarına yeniden istila etmek için vakumdan yumurtadan çıkacak, gelişecek ve bırakacaktır. Vakum torbasını uygun ve sık şekilde atın.
  • Tüm yatak takımlarını, giysileri ve çıkarılabilir mobilya kılıflarını en az haftada bir yıkayın.
  • Toksik olmayan iki atomlu toprak (DE), sisleyiciler ve bit ilaçları veya profesyonel bir imha edici tarafından yapılan tedavileri kullanarak evinize ve bahçenize pire ilacı uygulayın . Tüm talimatları çok dikkatli takip edin; böcekleri uygulamadan önce tüm hayvanları, insanları çıkarın ve çevredeki tüm yiyecekleri örtün.