Alerji Testleri

[trx_columns margins=”” bottom=”large”][trx_column_item][trx_title type=”2″ align=”left” top=”tiny-” bottom=”medium”]Alerji Testleri[/trx_title]

Normalde vücudu koruyan bağışıklık sistemi bazı hayvanlarda zararlı olmayan bir takım maddelere karşı aşırı yanıt verir; bu reaksiyonlara aşırı duyarlılık ya da alerji adı verilir. Alerjik reaksiyonlar tek tip değildir, bir çok yolla ortaya çıkabilir, vücudun değişik bölümlerinde meydana gelebilir ve çeşitli şiddette olabilir. Kedi ve köpeklerde alerjik hastalıklar gün geçtikçe daha sık rastlanan bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Merkezimizde alerjik hastalıkların tanısı için hastalarımızdan alınan kan örnekleri hızlı testlerle laboratuvarda detaylı çalışılarak tespit edilmektedir.

Alerjik hastalıkların tedavisi kortizon ya da antihistaminikler gibi ilaçlarla vücudun gösterdiği alerjik reaksiyonların baskılanmasından ibaret değildir. Merkezimizde alerji problemine sahip hastalarımızın tedavisi yurt dışında hazırlatılan özel ilaçlarla gerçekleştirilmekte ve böylece bu rahatsızlık en güvenli ve etkili şekilde tedavi edilebilmektedir.

Kedi ve köpeklerde tavuk alerjisi, tahıl alerjisi, alerji yapmayan (hipoalerjenik) mamalar gibi bilgiler için sitemizde yayınladığımız bilgileri takip ediniz.

[/trx_column_item][trx_column_item][trx_image url=”696″][/trx_column_item][/trx_columns]